לפרטים נוספים חייגו
072-33-80-477
או מלאו פרטיכם

מעקה מרפסת

הרבה פעמים כשאנחנו מסתכלים על מעקה מרפסת, אנחנו לא חושבים על הפונקציות השונות שהמעקה מהווה, הן מבחינת עיצוב והן מבחינת בטיחות, לכן אנחנו חושבים על המעקה כפריט שנמצא שם ולא יותר מזה. אך האמת היא, כפי שאנחנו יכולים להבין, מעקה מרפסת יש לו משמשות רבה, עיצוב ובטיחות. 

אנחנו יכולים לראות היום מגוון סוגים של מעקה מרפסת, מצד אחד אנחנו יכולים לראות מרפסות סגורות, ואז בדרך כלל מדובר במעקה ברזל למרפסת, מעקה בסגנון הישן כמו אנחנו מכירים מבתים רבים ברחבי הארץ. במהלך השנים יכולנו לראות גם בתים שבוצעה בהם הגבהה למעקה מרפסת, במיוחד אם מדובר במרפסות של בתים שיש בהם ילדים קטנים. במקרה כזה הגבהה למעקה מרפסת יכולה להיות בחצי גובה או בגובה שלם. 

לעומת זאת, מרפסות חדשות, קרי מרפסות פתוחות , מהסוג שאנחנו מכירים כיום בדירות חדשות, הן מרפסות מרווחות, במקרה כזה משתמשים במעקה מרפסת מסוג אחר. למשל, משתמשים בפלטות מתכת או בזכוכית עבה, כשמעליהן יש מעקה מרפסת מיוחדת ומעוצבת. במקרים מסוים בהם מדובר במרפסות בבתים שיש בהם ילדים, אז בהחלט מתבצעת גם הגבהת למעקה מרפסת במידת הצורך. 

חשוב להבהיר מעקה מרפסת הוא פריט שיש להתייחס גם לצד הבטיחותי שהוא מספק, ולכן המעקה צריך להיות חזק ויציב, כזה שניתן להיאחז בו בקלות רבה, מצד שני הוא חייב להיות פריט בעל מאפיינים עיצוביים. לכן חשוב שהמעקה מצד אחד יהיה מחוזק ומשומר. ככל שהוא יהיה מחוזק כך יהיה יותר בטוח להיאחז בו וכן אנחנו נוכל לסמוך שאכן מדובר במעקה . שיכול להגן עלינו ועל שאר בנית הבית ובפרט הילדים שביניהם מפני נפילות. 

המלצתנו היא לבחון מספר סוגים של מעקות לפני שאתם בוחרים באיזה מעקה להשתמש. הרעיון הוא לא לבחור במעקה הראשון שאתם בוחרים אלא לבחון מספר סוגים של מעקה למרפסת ורק אז לקבל איזה עם איזה מעקה לעבוד. המלצה נוספת היא לבחון כיצד המעקה משתלב בחזית הבית בנוף הכללי שלו. ההתאמה צריכה להיות מבחינת עיצוב גם למאפיינים אחרים בחזות הבית. 

לסיום, אתם מוזמנים לפנות אלינו אל עיצוב הפלדה. אצלנו תוכלו לקבל מספר רב של המלצות לגבי התקנת מעקה מרפסת וכן תוכלו לראות דוגמאות רבות של מעקה למרפסת מסוגים שונים. צוות החברה ישמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם בכל עניין ועניין. אנחנו נשמח לעזור לכם לבחור את המעקה המתאים ביותר למרפסת שלכם. 


מוזמנים לקרוא בנוסף:
התקנת סורגים