לפרטים נוספים חייגו
072-33-80-477
או מלאו פרטיכם

מעקות למדרגות פנים

בלא מעט מבנים פרטיים וכן במשרדים ישנם מדרגות פנים, אשר מובילות לקומות נוספות בתוך המבנה. במקרים רבים אותן מעקות כוללות גם מעקות מרשימים אשר משתלבים, מצד אחד, בעיצוב של המקום, ומצד שני, גם עוזרים לשמור על הבטיחות של כל מי שעולה ויורד בהן.

בין היתר אנחנו יכולים למצוא מעקות עץ, זכוכית, ברזל, לבנים ועוד. כמובן שסוג המעקות דומה לסוג המדרגות, כך למשל אנחנו יכולים לראות מעקה למדרגות מברזל, מעקה למדרגות מעץ ועוד. הרעיון הוא לשלב בין מדרגות למעקה בצורה נכונה ויתרה מזו, לדעת לשלב בין סוג המעקה ועיצובו לבין העיצוב הכולל של המבנה ובפרט של החלק בו נמצאות המדרגות.

כשאנחנו בוחרים מעקות למדרגות פנים יש מספר נקודות שאנחנו צריכים לשים לב אליהם, בחלק הבא של המאמר נתייחס לנקודות אלו, אך תחילה חשוב לציין, בחירת סוג מעקות למדרגות פנים ועיצובם, נקבע כבר בעת תכנון המדרגות, מאחר ואנחנו לא יכולים להשאיר אותן ללא מעקה, הרי שאין לנו אפשרות אחרת. כשאנחנו מחליטים לבנות מדרגות ומתכננים אותן, אז אנחנו חייבים לבחור את המעקה ולהתקין אותו.

כיצד בוחרים מעקות למדרגות פנים
כאמור השלב הראשון הוא לבנות מעקות שיכולים להתאים מבחינת העיצוב. אנחנו לא נבחר מעקות שהם שונים בעיצובם מהעיצוב הכולל של המבנה. במבנה מודרני לא ניתן מעקות שמרניים, ובמבנה קלאסי שמרני, לא נבנה מעקות מודרניים. זה יצור ניגוד משמעותי בעין ויפגע בכל המרקם של העיצוב.

בשלב השני עלינו לבחור את גובה המעקה, מלבד שאלת התקן והמינימום שנקבע בחוק, עלינו להחליט האם מדובר במעקה שיגיע עד התקרה או רק עד חצי המרחק. המשמעות יכולה להיות האם יהיו אלו מדרגות סגורות או מדרגות פתוחות. מבחינת עיצוב יש יתרונות לכאן ולכאן, מבחינת בטיחות, יתכן מאוד שדווקא מעקה עד התקרה יהיה הרבה יותר נכון.

בשלב השלישי עלינו לשים לב לשטח שאמור המעקה לתפוס, גם בנקודות האחיזה, עד כמה היא תהיה רחבה ובכלל בשטח של המעקה אל מול שטח המדרגות, זה ישפיע גם על העיצוב וגם על המבנה של המדרגות.

לסיום, אם אתם רוצים לדעת עוד מידע על עיצוב הפלדה, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנחנו נשמח לספק לכם אותו. עיצוב הפלדה מתמחים בייצור ועיצוב מעקות למדרגות פנים, אתם מוזמנים לפנות אלינו והצוות שלנו יספק לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת וכמובן תוכלו לקבל גם הצעות מחיר אטרקטיביות. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
מתקין סורגים